1. Fotel biurowy – jak wybrać ergonomiczne krzesło do pracy biurowej?

  Fotel biurowy – jak wybrać ergonomiczne krzesło do pracy biurowej?

  Wybór krzesła biurowego nie powinien być kwestią przypadku. W końcu w pracy spędzamy około 8 godzin dziennie, a czasami nawet dłużej. Biorąc pod uwagę, że jest to praca przede wszystkim siedząca, w dłuższej perspektywie może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Źle dobrany fotel biurowy skutkuje najczęściej dolegliwościami takimi jak bóle pleców, kręgosłupa, karku i barków, a nawet kolan i łydek. Nieodpowiednia pozycja siedząca może być również przyczyną bólu głowy oraz problemów z koncentracją. Jeśli więc szukasz ergonomicznego fotelu do pracy, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrany model spełnił Twoje oczekiwania.
  Czytaj więcej »
 2. Pojemniki do segregacji odpadów – must have nowoczesnych instytucji

  Pojemniki do segregacji odpadów – must have nowoczesnych instytucji

  Dzisiaj segregacja śmieci nie jest już postrzegana jako fanaberia lub ślepe podążanie za zachodnimi trendami. Wręcz przeciwnie – w dobie wzmożonej świadomości ekologicznej segregacja śmieci stała się obowiązkowa nie tylko w domu, ale i w większości miejsc publicznych. Pojemniki do segregacji odpadów oficjalnie wkroczyły na salony, a gafę popełnia ten, kto nie uwzględnia ich w wyposażeniu swojego przedsiębiorstwa.

  Czytaj więcej »
 3. Uniwersalne rozwiązania nie istnieją? Sprawdź biurko elektryczne

  Uniwersalne rozwiązania nie istnieją? Sprawdź biurko elektryczne

  Człowiek XXI wieku stawia na indywidualizm – dietetycy układają klientom dopasowaną do ich stylu życia dietę, rozwija się rękodzieło, a do łask wracają ubrania szyte na miarę w zakładach krawieckich. Mimo że wiele minionych epok akcentowała indywidualizm człowieka, chyba pierwszy raz w historii zjawisko to osiągnęło taką skalę. Indywidualizm ma jednak swoją cenę. Tymczasem dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa – szczególnie te, które znajdują się dopiero na starcie swojej działalności – w oczywisty sposób chcą niwelować koszta, jednocześnie zapewniając swoim pracownikom należyty komfort pracy w biurze. Czy da się pogodzić potrzeby obu stron? Oczywiście! Jak? Regulowane krzesło, biurko elektryczne – tak wygląda przyszłość dobrze wyposażonego biura.

  Czytaj więcej »
 4. Nowoczesna szkoła – multimedia nie tylko do zabawy

  Nowoczesna szkoła – multimedia nie tylko do zabawy

  Przypomnij sobie swoje szkolne czasy. Co widzisz? Ciemną tablicę zapisaną kredą. Co słyszysz? Monotonny głos belfra, dyktujący uczniom suche fakty do wykucia na pamięć. Jedynym urozmaiceniem są wiszące na ścianie tablice z informacjami dotyczącymi przedmiotu lub plakaty (w najgorszym wypadku w kolorze „majtkowy róż”), przygotowanie których miało rozbudzić w uczniach kreatywność. Taki sposób prowadzenia zajęć powoli odchodzi do przeszłości. Ogólnie powszechne multimedia nie służą już tylko rozrywce w czasie wolnym, lecz stały się pełnoprawnym narzędziem przekazywania wiedzy w szkołach i na uczelniach wyższych.

  Czytaj więcej »
 5. Szafka do biura – czego tak naprawdę potrzebujesz?

  Prowadzenie firmy nie może obejść się bez przetwarzania danych klientów. Szczególnie w ciągu ostatnich lat ochrona danych osobowych nieustannie przewija się w publicznych dyskusjach. Nic dziwnego – kontrola nad tym, komu przekazujemy swoje dane to prywatność i bezpieczeństwo. Dlatego też firmy posiadające papierowe bazy danych klientów i przechowujące ich dokumenty w swojej siedzibie powinny zadbać o odpowiednie wyposażenie. Solidna szafka na dokumenty to dla klientów gwarancja, że poufałe informacje na ich temat nie wpadną w niepowołane ręce.

  Czytaj więcej »
 6. Jakie meble najlepsze do przechowywania?

  Jakie meble najlepsze do przechowywania?

  Meble do przechowywania dokumentów to kluczowe wyposażenie biura. Umieszcza się w nich bardziej i mniej ważne dokumenty, w tym umowy, projekty i tym podobne. Oczywiście część dokumentacji spokojnie można schować w biurkowych szufladach. Nie będzie kłopotu, by znaleźć na nie miejsce. Czasem jednak potrzebna jest trochę większa powierzchnia do przechowywania.

  Czytaj więcej »
 7. Ile wytrzymają ognioodporne meble?

  Ile wytrzymają ognioodporne meble?

  Przechowywanie dokumentów w wersji papierowej oraz elektronicznej to podstawa w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Także w domowych warunkach często zdarza się posiadać dokumentację, która z wielu powodów jest wyjątkowo cenna. Polisy, akty własności i tym podobne dokumenty warto przechowywać w bardzo bezpiecznym miejscu.
  Czytaj więcej »
 8. Ścianki warsztatowe w przydomowym warsztacie

  Ścianki warsztatowe w przydomowym warsztacie

  Każdy mężczyzna w swojej piwnicy czy garażu posiada zestaw narzędzi niezbędnych do drobnych naprawczych prac domowych. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na przydomowy i w pełni wyposażony warsztat. Jeśli marzysz o przydomowym warsztacie, podpowiadamy w jaki sposób przechowywać narzędzia utrzymując ład i porządek!
  Czytaj więcej »
 9. Jak zabezpieczyć piwnicę w starszym budynku?

  Jak zabezpieczyć piwnicę w starszym budynku?

  Piwnica jest świetnym miejscem na przechowanie różnych sprzętów i przedmiotów, których nie używamy na co dzień. Niezależnie od tego, czy żyjemy w domu czy w mieszkaniu – piwnica zasługuje na odpowiednie zabezpieczenie przed włamywaczami. Gdy magazynujemy tam wartościowe wyposażenie, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o jej właściwej ochronie.
  Czytaj więcej »
 10. Zamki do drzwi szklanych i mebli metalowych

  Zamki do drzwi szklanych i mebli metalowych

  Każdy rodzaj mebla i drzwi wykorzystywany w firmach wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Nieważne, czy chodzi o szklane drzwi wewnątrz biurowca, czy o metalową szafkę na klucze lub szufladę z aktami. Bezpieczeństwo danych osobowych i mienia zawsze jest kwestią pierwszorzędną.
  Czytaj więcej »
 11. Wrzutnia bankowa – bezpieczne depozyty nawet nocą

  Wrzutnia bankowa – bezpieczne depozyty nawet nocą

  Nie wszystkie przedsiębiorstwa zajmują się składaniem depozytów pieniężnych za dnia. W wielu wypadkach zdarza się, że czynność tę wykonuje się nocą. W takich sytuacjach często, zamiast tradycyjnego sejfu, wybiera się wrzutnię bankową, zwaną też wrzutnią nocną. Jest to, najprościej rzecz ujmując, sejf ze specjalnym rękawem wrzutowym.
  Czytaj więcej »
 12. Stoły konferencyjne – wygoda, funkcjonalność, design

  Stoły konferencyjne – wygoda, funkcjonalność, design

  Sala konferencyjna to serce każdej firmy. To właśnie w tym pomieszczeniu zapadają kluczowe decyzje dotyczące najbliższych projektów, to tutaj podsumowuje się osiągnięcia działów i poszczególnych pracowników, tutaj, w burzy mózgów, rodzą się nowe pomysły i kierunki rozwoju.
  Czytaj więcej »
 13. Zamontuj w domu sejf. Poczujesz się bezpieczniej

  Zamontuj w domu sejf. Poczujesz się bezpieczniej

  Większość z nas przechowuje w domach cenne przedmioty – biżuterię, wartościowe rodzinne pamiątki, ważne dokumenty, istotne informacje zapisane na nośnikach elektronicznych. Jednak wciąż nieliczni myślą o ich należytym zabezpieczeniu, czyli o wyposażeniu domu w sejf.
  Czytaj więcej »
 14. Stoły warsztatowe – funkcjonalność i wygoda

  Stoły warsztatowe – funkcjonalność i wygoda

  Stoły warsztatowe to niezbędne wyposażenie nie tylko warsztatów, ale również pomieszczeń gospodarczych czy miejsc, w których odbywa się montaż lub naprawa. Doskonale sprawdzają się także w stolarniach, punktach naprawy czy na halach montażowych i produkcyjnych.
  Czytaj więcej »
 15. Inteligentne meble biurowe - czy to możliwe?

  Inteligentne meble biurowe - czy to możliwe?

  Każda firma, która troszczy się o pozytywny odbiór swojej oferty, stara się, aby oferowane przez nią produkty były nie tylko najwyższej jakości, ale również ułatwiały życie użytkownikom.
  Czytaj więcej »
 16. Zabezpiecz klucze, a wprowadzisz spokój do firmy

  Zabezpiecz klucze, a wprowadzisz spokój do firmy

  Nie ulega wątpliwości, że klucze do pomieszczeń w firmie, w których znajdują się np. poufne dane lub drogi sprzęt, powinny być przechowywane w sposób, który gwarantuje łatwy dostęp do nich uprawnionym użytkownikom i jednocześnie zabezpiecza je przed trafieniem w niepowołane ręce.
  Czytaj więcej »
 17. Doskonałe warunki do nauki? Zadbaj o odpowiednie meble szkolne!

  Doskonałe warunki do nauki? Zadbaj o odpowiednie meble szkolne!

  W jaki sposób sprawić, by dzieci polubiły chodzenie do szkoły? Najważniejsza jest oczywiście atmosfera podczas zajęć, jednak przyjazne otoczenie ma w tym wypadku również duże znaczenie. Szkoła przystosowana do potrzeb dzieci powinna z jednej strony być wygodna i wyposażona we wszystkie potrzebne meble oraz udogodnienia, z drugiej natomiast – kolorowa i przyjazna.
  Czytaj więcej »
 18. BEZPIECZNY SEJF NA RODZINNE SKARBY

  BEZPIECZNY SEJF NA RODZINNE SKARBY

  Szukasz sposobu na zabezpieczenie rodzinnych kosztowności, ważnych dokumentów czy biżuterii? Najlepszym rozwiązaniem będzie sejf! Najczęściej spotkać je można w pokojach hotelowych oraz biurach, to jednak coraz częściej pojawiają się także w domach prywatnych.
  Czytaj więcej »
 19. Bezpieczeństwo w Twoim domu

  Bezpieczeństwo w Twoim domu

  Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to jeden z czynników wpływających na nasze samopoczucie. O spokój i beztroskie korzystanie z życia we własnych czterech ścianach trzeba jednak odpowiednio się zatroszczyć. Bezpieczeństwo w domu można sobie zapewnić na kilka sposobów. Przykładem mogą być drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne lub alarm.
  Czytaj więcej »
 20. Nowoczesne wnętrze biura

  Nowoczesne wnętrze biura

  Wnętrze biura jest wizytówką firmy. Dlatego wiele przedsiębiorstw stawia na oryginalny design, aby wzbudzić u swoich klientów pozytywne odczucia estetyczne. Oceniamy oczami, dlatego poczucie smaku i gust w aranżacji wnętrz mają ogromny wpływ na tzw. pierwsze wrażenie. Dobrze urządzone, stylowe i funkcjonalne wnętrza sprzyjają bowiem dobrej atmosferze pracy.

  Czytaj więcej »
 21. SEJF OGNIOODPORNY – OGNIOTRWAŁY

  SEJF OGNIOODPORNY – OGNIOTRWAŁY

  Skuteczne zabezpieczenie cennych przedmiotów, dokumentów oraz gotówki to bardzo istotna kwestia. Dotyczy ona nie tylko przedsiębiorców, ale również osób, które przechowują wartościowe rzeczy w swoim domu. Warto zadbać o przedmioty, które są dla nas szczególnie cenne i umieścić je w sejfie. Dzięki temu można być spokojnym o swój dobytek.
  Czytaj więcej »
 22. Sejf ścienny

  Sejf ścienny

  Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim domu lub biurze specjalnego sejfu ściennego. Posiadając tego typu produkt nie muszą Państwo dłużej martwić się o utracenie cennych przedmiotów, biżuterii czy zaoszczędzonej gotówki. Jeśli interesuje Państwa podobne rozwiązanie, zalecamy podjęcie decyzji o jego zakupie już przy planowaniu remontu czy inwestycji budowlanej. Dzięki temu montaż będzie dużo łatwiejszy.
  Czytaj więcej »
 23. Sejf na broń

  Sejf na broń

  Sejfy na broń MLB i SLB przeznaczone są do przechowywania każdego rodzaju broni długiej, amunicji oraz innych akcesoriów związanych z bronią palną. Sejfy standardowo są wyposażone w pojemniki na amunicję i uchwyty na wyciory.
  Czytaj więcej »
 24. Sejf wrzutowy

  Sejf wrzutowy

  Antynapadowe sejfy kasjerskie sprawdzają się w wielu miejscach. Mogą być używane m.in. na stanowiskach kasowych, w pokojach hotelowych i prywatnych mieszkaniach, skutecznie zabezpieczając gotówkę oraz cenne kosztowności i dokumenty. Oferujemy nowoczesne sejfy kasjerskie marki Konsmetal, w których obecna jest wrzutnia bankowa zabezpieczająca przed kradzieżą.
  Czytaj więcej »
 25. Sejf domowy

  Sejf domowy

  Nowa kolekcja sejfów Yale została zaprojektowana w taki sposób, by sejfy te były jeszcze mocniejsze, bardziej niezawodne, łatwiejsze w montażu i trudniejsze do rozbicia. Przy projektowaniu pamiętano, że sejfy te mają również dobrze wyglądać. Dzięki przechowywaniu w sejfie przedmiotów takich jak paszporty, dokumenty, świadectwa urodzenia, karty kredytowe, gotówka czy klucze nie mamy problemów z ich znalezieniem. A na koniec można stwierdzić, że sejf jest idealną kryjówką dla rzeczy, których się nie da zastąpić lub które są dla nas bezcenne.
  Czytaj więcej »
 26. Sejf depozytowy

  Sejf depozytowy

  Sejf na klucze jest jednym z najpopularniejszych rodzajów sejfów. Sejf na klucze stosowany jest we wszystkich miejscach, w których wymagane jest ograniczenie dostępu do kluczy osobom trzecim. Oferowane przez nas sejfy marki Yale zostały przystosowane na 100 kluczy (YKB/550/DB1) oraz 48 kluczy (YKB/365/DB1). Model na 100 kluczy ma 10 przestawnych listw, natomiast sejf na 48 kluczy 4 przestawne listwy z haczykami i numerkami, na których zawiesza się różnej wielkości klucze.
  Czytaj więcej »
 27. Sejf elektroniczny

  Sejf elektroniczny

  Własny sejf elektroniczny – to tylko z pozoru brzmi ekstrawagancko. Większość osób zastanawia się, czy w ogóle posiada jakiekolwiek przedmioty, które można w nim umieścić. Tymczasem posiadamy wiele skarbów o wartości zarówno materialnej, jak i sentymentalnej. Warto zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi oraz ewentualnymi kradzieżami. Z pomocą przychodzi wówczas system zabezpieczeń i przechowywania najwyższej jakości. Obecnie sejfy wcale nie muszą być wielkimi i masywnymi szafami zajmującymi pół pomieszczenia. Możemy zdecydować się na zakup niewielkiego sejfu, który sprawdzi się równie dobrze w przypadku niewielkich przedmiotów czy dokumentów.

  Czytaj więcej »
 28. Sejf bankowy

  Sejf bankowy

  Pojawienie się gotówki zawsze oznacza ryzyko kradzieży, niezależnie czy mowa jest o transakcjach, czy też deponowaniu. Aby zapewnić bezpieczeństwo środków należy postawić na niezawodny sprzęt, a w tym wypadku przede wszystkim dobry sejf bankowy.

  Czytaj więcej »
 29. SEJF HOTELOWY – BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WYJAZDU

  SEJF HOTELOWY – BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WYJAZDU

  Coraz częściej podróżujemy nie tylko w ramach urlopu, ale również służbowo. Weekendowe wyjazdy w delegacje do Londynu czy Paryża przestały już dziwić. Formalny charakter takich wizyt wiąże się często z udziałem w bankietach, uroczystych kolacjach czy ważnych spotkaniach biznesowych.

  Czytaj więcej »
 30. Sejf biurowy – funkcjonalny element wyposażenia

  Sejf biurowy – funkcjonalny element wyposażenia

  Wygodne, funkcjonalne i eleganckie meble biurowe to standardowe wyposażenie pomieszczeń do pracy. Staramy się wyposażyć biuro lub gabinet w biurka, szafy i krzesła, by zyskać przestrzeń do przechowywania oraz komfortowe stanowiska pracy dla pracowników.
  Czytaj więcej »
 31. Sejf gabinetowy

  Sejf gabinetowy

  Na jaki model sejfu najlepiej się zdecydować? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego potrzebny jest nam sejf gabinetowy. Czy będziemy w nim przechowywać głównie klucze i drobne przedmioty, broń czy też dokumentację?

  Czytaj więcej »