Meble metalowe, w tym szafy typu L, szafki śniadaniowe i inne, cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie dotyczy to produktów polskiego producenta mebli metalowych – firmy Malow. Wiele przedsiębiorstw i instytucji wymienia stare meble drewniane na nowoczesne modele z blachy stalowej, które cechuje trwałość, solidna konstrukcja i niebanalny design. Jednak to nie jedyne powody, dla których meble metalowe wypierają te wykonane z plastiku, czy innego materiału. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, w którym nie tylko wyjaśniamy fenomen metalowych mebli Malow, ale także przyglądamy się najpopularniejszym produktom z tego działu.

Co wyróżnia meble metalowe firmy Malow?

Placówki medyczne i oświatowe, hurtownie i magazyny, sklepy i warsztaty samochodowe – te oraz wiele innych firm decyduje się na zakup mebli metalowych, w tym produktów firmy Malow, z wielu powodów. Przede wszystkim chodzi o materiał, z którego są produkowane. Szafki skrytkowe, szafki basenowe oraz pozostałe szafki pracownicze są bowiem wykonane z wysokiej jakości blachy stalowej, która zapewnia trwałość mebli na lata. Podczas gdy meble drewniane próchnieją albo wkrada się do nich wilgoć, modele z metalu pomalowane w technologii proszkowej są odporne na korozję, odpryskiwanie farby i urazy mechaniczne, co sprawia, że zachowują swój estetyczny wygląd i właściwości, nawet po długim czasie użytkowania.

Oprócz tego zarówno szafy BHP, jak i szafki strażackie cechuje funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze. Półki, przegródki, drążki – to tylko kilka z wielu różnych (w zależności od modelu) elementów wyposażenia. Każdy mebel jest także dostosowany do użytkownika. Na przykład szafki szkolne są na tyle niskie, aby mogły z nich korzystać dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Z kolei szafki medyczne zostały zaprojektowane z myślą o pacjentach i personelu medycznym – umożliwiają przechowywanie leków, drobnych rzeczy osobistych, a niektóre modele są wyposażone w stojak na kroplówki.

Meble metalowe a przepisy BHP

Ogromną zaletą metalowych szaf Malow jest również ich zgodność z obowiązującymi przepisami BHP. Na przykład szafki śniadaniowe, tak jak nakazuje paragraf 34. rozdziału 5. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, są zamykane na klucz, aby pracownicy mogli bezpiecznie i w higienicznych warunkach przechowywać swój posiłek i drobne rzeczy osobiste. Z kolei meble szkolne, w tym ławki szkolne czy stolik szkolny dwuosobowy, odpowiadają normom unijnym PN-ISO 5970 z 2002 roku lub PN-EN1729-1:2007 z roku 2007, które regulują ich wymiary, aby były bezpieczne dla zdrowia i bezpieczeństwa uczniów.

Jakie meble metalowe są najbardziej popularne?

Wśród każdego rodzaju mebli metalowych, można znaleźć produkty, które cieszą się większą popularnością od innych. Jeśli chodzi o meble socjalne, najczęściej kupowane są szafy typu L. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tego typu szafy ubraniowe cechuje oryginalna konstrukcja, pozwalająca na tej samej przestrzeni pomieścić dwa razy więcej powierzchni użytkowej. Do najpopularniejszych metalowych mebli biurowych z kolei należą między innymi szafy na rysunki i mapy. Są idealne do biura architekta, projektanta lub artysty. Chronią dokumenty oraz pozwalają zaprowadzić ład i porządek w gabinecie.

Najczęściej wybieranymi meblami medycznymibiurka lekarskie. Sprawdzają się zarówno w państwowych placówkach medycznych, jak i gabinetach prywatnych. Umożliwiają przechowywanie dokumentacji medycznej, kart pacjenta, recept oraz drobnych rzeczy osobistych. Są sterylne i higieniczne oraz odporne na agresywne środowisko. Jeśli chodzi zaś o meble warsztatowe, rozchwytywanymi produktami są szafy warsztatowe oraz szafy pod komputer. Te pierwsze są niezbędne w pracowni lub garażu każdego majsterkowicza. Służą do składowania narzędzi, chemii i pozostałych akcesoriów. Szafka metalowa na komputer natomiast przydaje się w celu ochrony sprzętu elektronicznego przed pyłem, kurzem i brudem. Dodatkowo zabezpiecza komputer przed kradzieżą.

Dlaczego akurat Malow?

Na rynku spotkać można wielu różnych producentów mebli metalowych. Jesteśmy jednak zdania, że firma Malow to jedna z najlepszych marek, co potwierdza jej popularność, liczne certyfikaty oraz trwałość oferowanych mebli metalowych. W branży działa już od ponad 30-stu lat i cały czas udoskonala swoje produkty. Jej asortyment pozwala kompleksowo wyposażyć szatnie oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Zapewniamy, że szafy Malow poradzą sobie w każdych warunkach i będą inwestycją na lata.