Jak umieszcza się grafiki na szafkach?

Obecnie najnowocześniejszą i najchętniej wybieraną metodą ozdabiania szafek metalowych jest szczególny rodzaj druku cyfrowego, czyli druk UV. Sposób ten doskonale sprawdza się w przypadku wielu powierzchni i materiałów płaskich, zarówno tych wykonanych z metalu, jak i szkła czy też tworzywa sztucznego PVC. Największym walorem tej metody jest fakt, że drukowany obraz może powstawać bezpośrednio na danej płaszczyźnie, co pozwala wykonać go szybko i sprawnie, nie tracąc przy okazji na jakości i estetyce obrazu.

Druk UV charakteryzuje się także dużą trwałością, gdyż każda kropla tuszu bezpośrednio po znalezieniu się na danej płaszczyźnie zostaje utwardzona światłem ultrafioletowym. Dzięki temu nawet w przypadku długotrwałego druku, jego początkowe elementy pozostają niezmienne i nienaruszone, co korzystnie wpływa na wygląd całej grafiki.

Druk UV charakteryzuje się wysoką jakością i ponadprzeciętną trwałością oraz odpornością, zarówno na intensywne użytkowanie, jak i niekorzystne warunki. To właśnie sprawia, że druk UV jest tak chętnie stosowany w celu nadania ciekawszego wyglądu firmowym lub szkolnym szafkom.

Co można wydrukować na metalowych szafkach?

Nowoczesna metoda druku UV to szeroka gama możliwości na interesujące i estetyczne urozmaicenie wyglądu metalowych szafek. Możliwe jest umieszczenie na szafach nadruków z dowolnym motywem nawiązującym do rodzaju działalności firmy, jak i kolorowych motywów idealnych do szkół czy przedszkoli. Dodatkowo istnieje także możliwość utworzenia na szafkach swoistej fototapety poprzez wydrukowanie zdjęć dostępnych w specjalnej bazie lub kadrów z własnej kolekcji.

Zastosowanie motywów graficznych na szafkach metalowych

Najróżniejszego rodzaju motywy graficzne stanowią doskonały sposób na ciekawe ozdobienie metalowych szafek. Estetyczne i oryginalne elementy ozdobne znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach oraz miejscach użytku publicznego, jak i w prywatnych wnętrzach.

Dzięki motywom graficznym można w ciekawy sposób ozdobić każdą szatnię w zakładzie pracy, jak i socjalne pomieszczenia w firmach oraz przy magazynach i halach produkcyjnych. Szeroka gama dostępnych wzorów umożliwia niemal dowolne dopasowanie wybranego motywu do profilu działalności firmy, jak i szczegółowego przeznaczenia metalowych szafek.

Motywy graficzne świetnie sprawdzają się także w szatniach oraz na szkolnych korytarzach, zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum, a także w zerówkach i przedszkolach. Dzięki kolorowym ozdobom można w łatwy sposób ocieplić wizerunek szkoły, co szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku małych dzieci, niechętnych do pozostawania na kilka godzin bez rodziców.

Szafki szkolne możemy ozdobić klasycznie i dyskretnie, za pomocą kolorów lub motywów kwiatowych bądź zwierzęcych lub bardziej oryginalnie, wybierając motywy bajkowe lub książkowe.

Gdzie jeszcze sprawdzą się motywy graficzne?

Graficzne motywy ozdabiające szafki metalowe sprawdzą się także w miejscach użytku publicznego. Warto z ich pomocą ożywić wnętrze szatni na basenie, siłowni, sali gimnastycznej czy w klubie fitness, jak również bibliotek oraz centrów handlowych. W przypadku obiektów sportowych ciekawym rozwiązaniem mogą być piktogramy, przedstawiające poszczególne dyscypliny sportowe lub sylwetki sportowców, z kolei w bibliotekach dobrym wyjściem jest ozdobienie szafek za pomocą motywów literackich.

W wielkopowierzchniowych marketach oraz galeriach handlowych możliwości jest wiele. Możemy dopasować rodzaj grafiki do branży sklepu, umiejscowienia, a nawet pory czy okresu roku. Ciekawym rozwiązaniem jest czasowe ozdabianie sklepowych szaf motywami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocą. 

Druk UV sprawdza się także w przypadku prywatnych wnętrz. Szafy metalowe są bowiem chętnie używane zarówno w takich pomieszczeniach jak piwnice czy garaż, jak również pokoje młodzieżowe, a nawet nowoczesne salony, wykończone w stylu industrialnym. Dzięki ciekawym graficznym ozdobom można dodatkowo urozmaicić wygląd dowolnego wnętrza, w którym ustawiona zostanie pokryta grafiką szafa.

Motywy graficzne na szafach metalowych – dlaczego warto?

Drukowane za pomocą metody UV motywy graficzne stanowią doskonały sposób na nietuzinkowe ozdobienie metalowych szaf, bez względu na ich umiejscowienie. Starannie dopasowane, dobrane do charakteru miejsca grafiki skutecznie zdobią wnętrze i podkreślają jego styl, a także umilają korzystanie z funkcjonalnych i praktycznych szafek metalowych.