Artykuły BHP

Mercator Medical

Mercator Medical

Jeden z liderów w branży materiałów medycznych jednorazowego użytku na rynku europejskim i rosyjskim. W kwestiach dystrybucyjnych firma nie ogranicza się jednak jedynie do kontynentu, gdyż z jej usług korzysta 60 krajów na całym świecie. Mercator jako dystrybutor działa głównie na rynkach Europy i Rosji.

Mercator Medical to światowy producent rękawiczek jednorazowych i podstawowego wyposażenia medycznego, niezbędnego w każdej sytuacji kontaktu z materiałem zakażonym bądź wykorzystywanym w celach higienicznych. W ramach oferty dystrybutor zapewnia wyłącznie wyroby, które zapewniają 100% bezpieczeństwo w przypadku użytkowania z zachowaniem wszelkich zaleceń.

Przedsiębiorstwo składa się z kilku pomniejszych spółek odpowiedzialnych za poszczególne regiony. W Polsce działa firma matka, czyli Mercator Medical S.A., natomiast za granicą funkcjonują spółki zależne, takie jak Mercator Medical TOB na Ukrainie lub Mercator Medical s.r.o w Czechach. Jednak można wyróżnić również oddziały tajlandzkie, rosyjskie, węgierskie, włoskie, a także amerykańskie.

Mercator Medical

(2 produkty)
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

 1. Rękawiczki jednorazowe winylowe Vinylex® 100 szt. M
  -18%
  Bestseller
  Waga: 1 kg
  VINYLEX M
  Rękawiczki jednorazowe winylowe Vinylex® 100 szt. M
  Normalna cena 48,60 zł 45,00 zł Nasza cena 36,94 zł 39,90 zł
  W magazynie 0 szt.
 2. Rękawiczki jednorazowe lateksowe pudrowane Santex® 100 szt. M
  -12%
  Bestseller
  Waga: 1 kg
  SANTEX M
  Rękawiczki jednorazowe lateksowe pudrowane Santex® 100 szt. M
  Normalna cena 45,36 zł 42,00 zł Nasza cena 36,94 zł 39,90 zł
  W magazynie 299 szt.
Ładowanie produktów...
Pokaż więcej produktów

Mercator Medical

(2 produkty)
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

Bestsellery

Promocje

Europejska część firmy jest skupiona w obszarze promocji i dystrybucji wyrobów medycznych, takich jak rękawice jednorazowe, opatrunki, obłożenia sprzętu operacyjnego, a także odzież jednorazowego użytku. Produkty zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony przed czynnikami biologicznymi oraz skażonym materiałem medycznym.

Produkty Mercator zabezpieczą każdego pracownika przed kontaktem z substancjami, które mogłyby zaszkodzić jego zdrowiu, a także zapewni bezpieczeństwo osobom prywatnym w trakcie wykonywania zwykłych czynności domowych.

Mercator Medical działa jednak na terenie całej Europy. Sieć dystrybucyjna i programy partnerskie tworzą zorganizowany system sprzedaży w: 

 • Wielkiej Brytanii,
 • Włoszech,
 • Rosji,
 • Bułgarii,
 • Białorusi

…i innych krajach Europy.

Mercator, dzięki azjatyckiej części firmy, koncentruje się na produkcji i sprzedaży kontenerowej. Dzięki temu inne oddziały zyskują dostęp do regularnych dostaw rękawic nitrylowych, lateksowych, diagnostycznych, a także wyposażenia niezbędnego w pracy stomatologów, weterynarzy, lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia.

Siedziba zarządu mieści się w Krakowie. W Polsce powstała bowiem spółka matka, która odpowiada za koordynację działań pozostałych, a także współpracuje z firmami niezależnymi, które działają w ramach grupy.

Centrum Logistyczne i Biuro Obsługi Klienta Mercator Medical S.A. znajdują się w Starym Brześciu, koło Brześcia Kujawskiego. Pierwsze z nich pełni funkcję magazynu buforowego części dostaw przeznaczonych dla dystrybucyjnych spółek zagranicznych i jednocześnie odpowiada za realizację zamówień rynku polskiego i rynków zagranicznych. Biuro Obsługi Klienta zajmuje się profesjonalną i kompleksową obsługą osób indywidualnych i instytucjonalnych.

Mercator Medical - materiały medyczne jednorazowego użytku

Celem grupy jest sprzedaż wyrobów medycznych, które ochronią pacjenta i użytkownika prywatnego w każdych warunkach. Poza tym Mercator koncentruje się także na tym, aby produkty mogły być wykorzystywane przez jak najszersze spektrum osób. Z tego względu np. cena rękawiczek nitrylowych jest wprost proporcjonalna do ich jakości oraz kosztów wykonania. Mercator Medical to bowiem marka z pasją. Przede wszystkim ma ona na celu bezpieczeństwo użytkownika, a także zabezpieczenie w pracy osób, które regularnie mają kontakt z substancjami, które mogłyby zagrozić ich zdrowiu.

Uczciwa polityka personalna zapewnia Mercator dostęp do licznych kontaktów partnerskich, z których korzysta on od lat. Dzięki rzetelności w kontaktach z klientami, współpracownikami, kontrahentami oraz dostawcami marka wyrobiła sobie bardzo pozytywną reputację w branży. Dzięki temu zyskała szansę, aby wiele lat temu rozszerzyć swoją działalność na praktycznie cały świat.

Mercator Medical - aktywista społeczny

Mercator Medical udziela się także w wielu aspektach pozabiznesowych, związanych m.in. z poszanowaniem środowiska naturalnego czy działalnością pro publico bono. Mercator wspiera aktywnie przedsięwzięcia społeczne i sponsoruje na bieżąco akcje charytatywne. Od niedawna marka wykazuje także ogromne zaangażowanie w edukację w zakresie ochrony przed zakażeniami.