Przestrzeń pracownicza to klucz do efektywności pracy całego przedsiębiorstwa. Dlaczego? Z tego powodu, że nawet najlepszy pracownik nie wypełni swoich obowiązków bez odpowiednich warunków, które mu to umożliwią. Wyposażenie biura jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na dochodowość przedsiębiorstwa. Dlaczego? Jeśli pracownicy nie będą mieli zapewnionych odpowiednich warunków do pracy, ich efektywność spadnie. Dotyczy to nie tylko zakupu mebli biurowych, foteli, elektroniki, a także mebli komputerowych. Jest to także związane z kwestią odpowiednich elementów pozwalających przechowywać sprzęt firmowy. Bez nich nie tylko zostaną one narażone na kradzież, ale także nie będą zdolne do efektywnego użytkowania. Szafa schowkowa to mebel metalowy, który pozwala rozwiązać taki problem. Poza samym zabezpieczeniem rzeczy prywatnych, umożliwia także równoczesne podładowanie urządzenia w czasie wolnym od pracy. Stanowi więc doskonałą inwestycję, która będzie stanowić tzw. 2w1. Czy warto? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Rodzaje szafek skrytkowych

Szafki skrytkowe można znaleźć o różnym przeznaczeniu. W zależności od kategorii można w nich inne przedmioty przechowywać. Są to odpowiednio żywność, klucze, kosmetyczkę tablet, lekarstwa, telefon komórkowy, i wiele innych przedmiotów osobistych. Szafka skrytkowa doskonale nadaje się do umieszczenia zarówno w szatni, jadalni lub na terenie biura. Najlepiej w tym aspekcie spisują się metalowe szafki skrytkowe polskiego producenta Malow, który stanowi obecnie 60% polskiego rynku wyposażenia firmowego. Jego produkty są obecnie najpopularniejszymi modelami na rynku. Dotyczy to także sprzedaży zagranicznej. Dlaczego tak jest? Z prostej przyczyny. Meble biurowe, a meble socjalne muszą posiadać nieco inne parametry niż te wykorzystywane w domach. w przypadku użytku krajowego, normy te definiowane są w rozporządzeniu Rady Ministrów. Produkty Malow są spełniają te wymagania w 100%. Dlatego zainteresowanie rośnie.

Jaka powinna być cena szafek skrytkowych?

To zależy od tego, co oferują. Jeśli chodzi o szafki skrytkowe metalowe, cena jest uzależniona od wielu czynników. Determinują ją m.in. rodzaj, przeznaczenie, wielkości mebla bądź materiał wykonania. Wyłącznie meble metalowe nadają się tak naprawdę do użytku pracowniczego. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów, stanowią inwestycję na lata regularnego użytkowania. Cena jest więc potwierdzeniem wysokiej jakości. Jeśli będzie ona niska, automatycznie można stwierdzić, że z pewnością kwestia wykonania danego elementu wyposażenia z pewnością będzie miała jakieś pomniejsze braki, które od razu okażą się z zauważalne. Często niezbędna będzie także w krótkim rozrachunku czasu nawet wymiana danego mebla metalowego. Tańszy zakup jest bowiem równoznaczny z brakiem odporności na wilgoć, rysowaniem się powierzchni mebli, a także krótszym czasem eksploatacji. Ponadto meble biurowe różnią się od tych wykorzystywanych w domach. Wymagają nieco więcej, gdyż produkowane są pod kątem regularnej eksploatacji przez co najmniej 7 dni w tygodniu przez osiem godzin.

Wytyczne prawne szafek skrytkowych

Jedno jest pewne. Muszą one być obecne w każdej firmie. Reguluje to Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Z tego dkumentu wynika, a konkretnie z paragrafu 34, że szafki śniadaniowe muszą być zamykane na klucz. Ponadto powinny gwarantować każdemu bezpieczeństwo. Pracownicy dzięki nim będą zawsze mogli w higienicznych warunkach przechowywać swój posiłek, a także rzeczy osobiste, których nie mogą mieć przy sobie w trakcie pracy. Przed zakupem zawsze warto sprawdzić, czy metalowe szafki skrytkowe do jadalni pracowniczej są zgodne z obowiązującymi przepisami BHP. Najlepiej jest poszukać czy posiadają one np. załączone certyfikaty. Bez niego rzeczy prywatne typu telefon i klucze nie będą mogły być schowane w ich wnętrzu. Dlaczego? Z tego względu, że mebel metalowy tego rodzaju nie może być przeznaczony do użytku pracowniczego.

Gdzie znajdą zastosowanie szafki metalowe skrytkowe?

Szafki skrytkowe to doskonała opcja w halach produkcyjnych i magazynach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie na stanowisku nie można mieć niektórych przedmiotów przy sobie, szczególnie tych osobistych. Tego typu meble socjalne nie zajmują dużo miejsca i przez to są bardzo praktyczne. Ponadto szafy skrytkowe ze wstawką plexi w drzwiach to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia proste zajrzenie do wnętrz. Jest to wygodna opcja zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Wszystko jest przejrzyste i nikt nie ma nic do ukrycia. Plexi zapobiega kradzieżom. Metalowe szafki skrytkowe nadają się do przechowywania niewielkich rozmiarów rzeczy osobistych oraz jedzenia. Ciekawe są także szafki skrytkowe przelotowe z drzwiami skrzydłowymi przeznaczone do małych pomieszczeń. Mają one miejsce na rzeczy po obu stronach drzwi. Nie mogą być więc ustawione przy ścianie.