Na rynku dostępnych jest obecnie szerokie spektrum produktów, które pozwalają zapewnić 100% bezpieczeństwo sobie, najbliższym, a przede wszystkim przestrzeniom firmowym. W praktyce bardzo ciężko jest przez to dokonać wyboru, z którego będziemy jednoznacznie zadowoleni. Możemy zakupić dowolne zabezpieczenie, w zależności od naszego budżetu. Jednak zawsze będziemy zastanawiać się, czy zamek elektroniczny nie byłby lepszą opcją niż ten, który zakupiliśmy, a także czy nie lepiej było zdecydować się na multilock zamiast np. kłódki. Na co najlepiej jest się zdecydować? Dlaczego system jednego klucza bywa niezwykle przydatnych w praktyce? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule!

Na czym polega system jednego klucza?

Jest to rozwiązanie, które pozwala z pomocy wyłącznie jednego klucza otworzyć różne zamki. Dzięki temu, jeśli nie chcemy wprowadzać do firmy lub domu zamków elektronicznych, możemy wygodnie posługiwać się wyłącznie jednym. System jednego klucza coraz częściej wykorzystywany jest przede wszystkim w dużych firmach. Wiąże się to zdecydowanie z bardzo dużym komfortem użytkowania. Nabywca posiada jeden klucz, który otwiera wszystkie zamki. Dzięki temu wszyscy pracownicy mogą otrzymać klucze, dzięki którym będą mogli otwierać wszystkie otwierane kluczem generalnym pomieszczenia. Pozwala to nie tylko ograniczyć sytuacje, w których konieczne jest wymienianie się pojedynczym, ale i wydzielić poszczególne dostęp do wnętrz firmowych. Wystarczy zakupić kilka różnych.

Jeden klucz do każdego zamka poza przestrzeniami firmowymi

System multilock doskonale sprawdzi się także pod kątem wspólnot mieszkaniowych, gdyż lokatorzy korzystają tylko z jednego klucza, za pomocą którego dostaną się do klatki schodowej, zsypu na śmieci bądź piwnicy. W domu jednorodzinnym również system jednego klucza znajdzie zastosowanie, gdyż otworzysz nim m.in. furtkę, bramę, boczne wejście i każdy zamek, który zagospodarujesz. Pamiętaj jednak, aby drzwi frontowych nie obejmować system. Dlaczego? Z tego względu, że jeśli ktoś ukradnie Twój klucz generalny, sytuacja wymaga wymiany całego zamka.

Dlaczego warto przemyśleć zakup systemu jednego klucza?

Ze względu przede wszystkim na bardzo dużą uniwersalność. System Mul-T-Lock w firmie, biurze lub na terenie zakładu pracy jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Ogranicza ono niepotrzebne sytuacje, jeśli ktoś zabrał np. przez przypadek jeden z kluczy do domu. Takie sytuacje się zdarzają. Natomiast dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu zaoszczędzisz również część funduszy, które zostałyby spożytkowane na dorabianie kluczy dla wszystkich pracowników. Systemy jednego klucza to zakup, który będzie wygodny nie tylko dla Ciebie, ale i dla wszystkich użytkowników, którym przyjdzie korzystać z multilocka.

Czy systemy jednego klucza są bezpieczne?

Jak najbardziej tak! Nie musisz w żaden sposób obawiać się o bezpieczeństwo tego rozwiązania. Multilock to systemy, które w 100%  spełniają wszystkie normy i standardy odnośnie dotyczące bezpieczeństwa. Wystarczy sprawdzić certyfikaty i można nastawiać się na zakup wybranego produktu. Ponadto dorobienie pojedynczego klucza bez pozwolenia właściciela jest praktycznie niemożliwe. Firmy dystrybuujące zwracają bardzo duży nacisk na tą kwestię. Z reguły nie można także dorobić kolejnych kluczy poza wyznaczonymi z góry placówkami. W razie potrzeby dorobić klucze można jedynie za pośrednictwem panelu klienta, a przed zamówieniem konieczna jest weryfikacja. W przypadku niektórych marek trzeba czasami fizycznie stawić się po pierwszy zestaw. Nic dziwnego, gdyż w innym wypadku rozwiązanie nie miałoby żadnego sensu. System został wyposażony także  w dodatkowe zabezpieczenia. Jakie? Zapewnia odporność na wytrychy, a także wyklucza próby  otwarcia poprzez wiercenie.

Multilock czy zamek elektroniczny?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Oba zabezpieczenia mają swoje zalety, jak i wady. Jednak decydującym czynnikiem przy wyborze może okazywać się budżet. Po system jednego  klucza sięgają z reguły klienci na całym świecie. Dotyczy to zarówno tych prywatnych, jak i firm oraz biur. W zasadzie wybierając system od renomowanych producentów, otrzymujesz bardzo plastyczne rozwiązanie dla Ciebie, a także pracowników bądź pozostałych domowników. Zyskujesz w ten sposób gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. Jednak zakup elektronicznego zamka to nieco lepsza opcja. Mimo to jest on zdecydowanie droższą alternatywą, co warto mieć po prostu na uwadze.

Elektroniczny zamek na kod czy kartę?

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest ten na kod. Przede wszystkim ze względu na to, że nie jesteś narażony na problemy i koszty, jeśli zgubisz kartę. Z reguły zamki elektroniczne na kod znajdują największe zastosowanie w firmach. Natomiast jeśli potrzebujesz zamknięcia do hotelu, to karta może okazać się zdecydowanie bardziej optymalna dla gości. Czy wyobrażasz sobie bowiem, że każesz klientowi zapamiętać kod do drzwi? Przyjechał się przecież odstresować, a Ty mu zawracasz głowę!