Temat jest bardzo popularny nie tylko wśród klientów prywatnych, ale i przedsiębiorców. Zabezpieczenia to bardzo ważna kwestia, gdyż pozwalają one zyskać pewność, że większość przedmiotów wchodzących w skład majątku jest bezpieczna. Wydawałoby się, że rozwiązania manualne, konwencjonalne, tracą na popularności na rzeczy tych elektronicznych, jednak zamki elektroniczne oraz monitoring z perspektywy zwykłego klienta mogą być po prostu nieco zbyt drogie. Jeśli nie mamy budżetu na najnowocześniejsze technologie, często korzystamy z rozwiązań standardowych. Nie jest to nic złego, gdyż nawet podstawowe kłódki oraz wkładki do drzwi mogą okazać się niezwykle skuteczne. Czasami nie jest konieczny zakup zabezpieczenia z najwyższym półki. Co wybierać i na co zwracać uwagę przy zakupie? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Alarm czy monitoring?

To zależy z tego względu, że oba te zabezpieczenia są w stosunku do siebie komplementarne. Jednak bardziej fundamentalny zawsze będzie alarm. Pozwala on bowiem ostrzec domowników o wtargnięciu na teren domu, natomiast w przypadku firm system alarmowy może zniechęcić włamywacza. Monitoring może jednak także występować samodzielnie, gdyż pozwala zarejestrować wizerunek. Obie te formy warto jednak stosować równocześnie, z tego względu, że wzajemnie się uzupełniają. Większość przedsiębiorców korzysta zarazem z alarmu oraz monitoringu. Zapewniają one w 100% bezpieczeństwo dowolnych pomieszczeń oraz całych budynków.

Czy warto zakupić standardowe zabezpieczenia?

Jak najbardziej. Zawsze lepiej jest zapewnić sobie jakąkolwiek formę bezpieczeństwa. Dodatkowo nie oznacza to, że np. dobrej klasy kłódki nie są skuteczne. Bardzo  często, jeśli są właściwie wykorzystywane, mogą z powodzeniem zastępować zamki elektroniczne. Zabezpieczenia zakresowo to są zbiorem niesamowicie szerokim i podzielonym na liczne kategorie. System alarmowy może służyć do ochrony własności, a także osób. Czy alarmy mają jednak w ogóle mają sens? Może lepiej jest zastanowić się nad zatrudnieniem stróża z perspektywy np. firmy? To wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Jednak czemu nie zatrudnić kogoś na takie stanowisko, a następnie dostarczenie mu narzędzi w postaci monitoringu, zamków elektronicznych oraz alarmu.

Zamki elektroniczne czy wkładki do drzwi?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji, a przede wszystkim budżetu. Trzeba zastanowić się, jakie urządzenia sprawdzą się w naszym przypadku. Jeśli zainwestujemy w coś taniego, to nie powinniśmy oczekiwać zbytnich efektów. Jednak większość firm, która specjalizuje się w zabezpieczeniach, zapewnia dostęp wyłącznie do wysokiej klasy zabezpieczeń. Nawet prosta kłódka oraz dobra wkładka do drzwi mogą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pomieszczeń oraz rzeczy. Dodatkowo nie trzeba korzystać tylko i wyłącznie z jednego rodzaju zabezpieczeń. Tam, gdzie konieczne jest częste otwieranie drzwi, zamontowane mogą zostać zamki elektroniczne. Z kolei w innych miejscach wystarczą zwyczajne samozamykacze oraz wkładki do drzwi.  

Tanio czy specjalistycznie?

Odpowiedź na pytanie uzależniona jest głównie od budżetu. Specjalistyczne zabezpieczenia  wykorzystywane są najczęściej przez profesjonalne firmy. Bywają też dość drogie, dlatego rzadko kiedy nabywane są przez osoby prywatne. Warto mocno zastanowić się nad tym, czego aktualnie potrzebujemy. Alarm może należeć do standardowych modeli, jednak monitoring lepiej zakupić z lepszej półki. Pozwala to bowiem uzyskać zupełnie lepszy obraz, a tym samym bardziej rozpoznawalny wizerunek włamywacza. Monitoring trzeba też z reguły trzeba sobie dokupić osobno, gdyż nie jest on dostępny w ramach systemów alarmowych. Warto zainteresować się w obu tych zabezpieczeniach firmą Yale. Dlaczego? Z tego powodu, że producent od lat zajmuje tylko i wyłącznie dystrybucją produktów związanych z branżą bezpieczeństwa.

Inwestycja w system alarmowy i zabezpieczenia marki Yale

Marka posiada szerokie spektrum produktów gwarantujących bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa nieruchomości, a także własności ruchomej. Producent wykorzystuje innowacyjne zabezpieczenia, które po wdrożeniu działają w stosunku do siebie komplementarnie. Pozwalają na połączenie rozwiązań typowo analogowych z cyfrowymi. Yale słynie z bardzo dobrych systemów alarmowych, które zakupić można w pakiecie. Marka to pionier w przypadku zamków elektronicznych, a także czujników biometrycznych. W oparciu o produkty producenta powstają obecnie inteligentne domy.

Systemy alarmowe Yale i nie tylko

Producent od zawsze stanowił prawdziwego lidera rynku, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Opinia od lat się nie zmieniła, a Yale nadal zapewnia monitoring, czujniki ruchu, zamki elektroniczne na skaner biometryczny i alarmy. Obecne systemy alarmowe Yale składają się z wielu drobnych i sprawdzonych elementów. Nawet zwykłe wkładki do drzwi oraz klamki do drzwi mogą zostać zintegrowane z jednostką centralną.