Kasa pancerna lub sejf w kantorze

Lombardy i punkty wymiany walut generują bardzo duży przychód. W praktyce oznacza to, że narażone są na kradzież, co stanowi nie tylko zagrożenie dla własności materialnej, ale i pracowników. Dlatego zdecydowanie wymaga on inwestycji w odpowiednią kasę pancerną lub sejf certyfikowany. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest również zakup mebli metalowych, które pozwolą umieścić w ich wnętrzu przedmioty, które przedstawiają średnią wartość, ale nie są bezpośrednio narażone na skutki w razie napadu. Kantor jest placówką, która ma bardzo nieregularną formę zysków, jednak jedno jest pewne – możliwy dzienny obrót jest z reguły na tyle duży, że wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Kolejnym powodem są naprawdę wysokie sumy, które często są wymieniane w postaci gotówki. W szczególności dotyczy to kantorów wymiany walut. Z kolei lombardy posiadają również często dużą ilość wartościowych przedmiotów, które muszą zostać gdzieś umieszczone i podlegać ochronie. Tutaj przydaje się szafa metalowa bądź prostszy i mniejszy sejf certyfikowany.

W jaki sposób zabezpieczyć drogocenne przedmioty – kasa pancerna lub sejf certyfikowany

W tym aspekcie konieczny jest wybór z jakich rozwiązań będziemy korzystać. W ostatnim czasie polecane są sejfy certyfikowane wyposażone w zamki elektroniczne. Jednak warto pamiętać o tym, że są to znacznie droższe produkty niż te wyposażone w wariant na klucz. Dlatego w zależności od budżetu dopasuj je pod swoje indywidualne preferencje. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup większej kasy pancernej na zapleczu, która przeznaczona będzie do przechowywania nadmiaru gotówki oraz droższych przedmiotów, a także mniejszego sejfu przy kasie bądź ladzie, który zostanie zagospodarowany na niezbędne wydawanie reszty. Idealnym pomysłem jest wydzielenie pomieszczenia, które będzie stanowiło zaplecze. Dzięki niemu nikt nie będzie wiedział co się wewnątrz znajduje. Zakup dodatkowego pojemnika przy kasie, który przeznaczony zostanie na mniejsze sumy bądź drobne przedmioty nawet w przypadku napadu pozwoli ograniczyć straty, a pracownik będzie mógł nawet zastraszony oddać sprawcy to czego żąda, przez co nie stanie mu się żadna krzywda.

Alternatywa dla dodatkowego mebla metalowego – sejf kasjerski lub sejf wrzutowy

Sejf kasjerski nie nadaje się do przechowywania przedmiotów, jednak pozwala zabezpieczyć gotówkę przed kradzieżą. Można go zamknąć, a sam otwiera się jedynie po wydaniu polecenia na konsoli bądź w przypadku wydawania reszty lub przyjmowania gotówki. Są definitywnie niezwykle funkcjonalne i bardziej praktyczne niż standardowe sejfy. Dodatkowo np. na stacjach benzynowych montowane są przy kasach w sposób komplementarny do tzw. sejfu wrzutowego, który stanowi większą rezerwę. W przeciwieństwie do sejfów kasjerskich nie można z nich wyciągać raz umieszczonych we wewnątrz środków. Do tego konieczny jest najczęściej klucz, którego zwykle w takiej placówce po prostu nie ma. Pieniądze wyciągane są jedynie raz w miesiącu przez ochronę.

Kasa pancerna czy jednak może sejf certyfikowany?

W tym aspekcie wszystko uzależnione jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji nabywcy, a także przestrzeni, którą dysponuje lokal. Kasy pancernej nie da się umieścić na mniejszej powierzchni. Stanowią zdecydowanie najlepszy z perspektywy bezpieczeństwa wybór i posiadają gruby pancerz. Wadę stanowią duże gabaryty, jak i cena, która bezsprzecznie jest adekwatna do jakości. Poziom zabezpieczeń tego typu nie ma sobie równych wśród produktów należących do innej podobnej kategorii. Zabezpieczenie wyposażone jest często w ciekawe rozwiązanie w postaci zamka elektronicznego. Dzięki temu można otwierać całość na PIN lub nawet skaner biometryczny. Zakupienie większego i mocniejszego pojemnika, zawsze jest opłacalne, jednak nie zawsze możliwe. 

Sejfy wrzutowe, kasy pancerne i sejfy kasjerskie w użytku firmowym

Kasy pancerne i sejfy certyfikowane to zawsze świetne rozwiązanie, jeśli musimy zakupić je do placówki o wysokim obrocie. Cena nigdy nie jest mała, jednak z reguły wprost proporcjonalna do możliwości. Pracownik nie posiada najczęściej kodu do wersji wrzutowej, przez co pozostaje z reguły bezpieczny. Nie musi mieć również przy sobie większej gotówki, co również działa na korzyść mocodawcy.