Piwnica jest świetnym miejscem na przechowanie różnych sprzętów i przedmiotów, których nie używamy na co dzień. Niezależnie od tego, czy żyjemy w domu czy w mieszkaniu – piwnica zasługuje na odpowiednie zabezpieczenie przed włamywaczami. Gdy magazynujemy tam wartościowe wyposażenie, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o jej właściwej ochronie.

Kłódka antywłamaniowa – skuteczny sposób na zabezpieczenie drzwi

Jeśli w Twojej okolicy zdarzają się włamania do piwnic sąsiadów, koniecznie zabezpiecz swoje drzwi. Do sprawdzonych sposobów zabezpieczenia piwnic należą specjalne drzwi antywłamaniowe, rolety i tradycyjna kłódka antywłamaniowa. Drzwi antywłamaniowe do piwnicy możesz zamontować wtedy, gdy mieszkasz w domu jednorodzinnym. W blokach i apartamentach drzwi do piwnic są wybierane i montowane przez deweloperów. Nie masz wpływu na ich wybór. Dlatego też, często nie sprawiają trudności włamywaczom. Jeśli nie chcesz, aby do piwnicy dostała się osoba trzecia zwróć uwagę podczas zakupów na klasę antywłamaniową, którą powinny charakteryzować się tego typu drzwi. Powinny posiadać co najmniej klasę B. Nie zapominaj także o materiale, z którego zostały wykonane. Zaletą takich drzwi jest odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne. Postaw na drzwi stalowe. Piwnice w blokach są również narażone na włamania ze względu na cienkie drzwi i słabe zamki. Zwłaszcza w starych piwnicach prowizoryczne drzwi umożliwiają bezproblemowy dostęp. Tym samym drogocenne przedmioty stają się łatwym łupem dla złodziei. Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu swojej piwnicy, drzwi oraz kłódka antywłamaniowa powinny być dla Ciebie najważniejszymi elementami chroniącymi jej zawartość.

Jaką kłódkę wybrać do zabezpieczenia drzwi od piwnicy?

Właściwe zamki i kłódki antywłamaniowe stanowią ważny element zabezpieczeń Twojej piwnicy. Kłódka antywłamaniowa występuje także w różnych rodzajach. Bardzo często sam design kłódki zniechęca włamywacza do dalszych działań. Odpowiednia kłódka antywłamaniowa wykonana jest ze stali laminowanej o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Doskonale sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych. Kłódka antywłamaniowa posiada ekskluzywną ochronę zabezpieczającą przed wodą i brudem. Ponadto ciężki korpus jest wytrzymały na uszkodzenia i ataki. A szekla została wykonana ze szkła hartowanego odpornego na różnego rodzaju przecięcia.